Samsung i9001 Galaxy S Plus – O2 MMS nastavenia

Add comments

V rodine pribudol nový člen. Stal sa ním na odporáčania mojho kamoša Samsung i9001 Galaxy S Plus. Ide o revíziu galaxy i9000 invovovanú o pár drobností. Telefón je vynikajúci, no má svoje muchy tak ako asi každý. Najväčší problém, ktorý som s ním práve riešil je nastavenie MMS pre operátora O2 telefonica.

Na mojom Desire HD fungujú MMS v O2 bezchybne. Tak som proste na samsungu i9001 vytvoril dve APN identické s mojími. Tu nastal prvý problém. Posledné položka “APN type” v mojom DHD ma pre O2 internet nastavene “default,hipri” co pravdu povediac netusim co znamena :D na i9001 vsak tato polozka rozbali vyberove menu v ktorom treba vybrat medzi nasledovnymi
“internet + mms”, “internet”, “mms”. Skúšaním som dospel k tomu, že tu treba zvoliť “internet” (viď vysvetlenie ďalej).

Vyskusal som vsetky mozne nastavenia a bohužial sa mi nepodarilo nastaviť telefón tak, aby dokázal automaticky stiahnuť mms bez toho aby bol zapnutý mobilný internet (tzv. paketové dáta). Nastavenia sa zhodujú s támi čo nájdete na O2 stránke pre manuálne nastavenia androidu. Jediný problém bol správne nastaviť spomínane “APN type” a zrušiť automatické sťahovanie MMS. Stav ktorý sa mi podarilo dosiahnuť je taký, že, keď príde MMS, tak telefón dostane notifikačnú SMS. Následne treba zapnúť paketové dáta a manuálne tú MMS stiahnuť (kliknutím na “Stiahnuť” v notifikačnej SMS). Posielať sa dá tiež len so zapnutými paketovými dátami. Kompletné nastavenia sú nasledovné:

Nastavenia pre APN pre mobilny internet:

Name: O2 Internet
APN: o2internet
Proxy:
Port:
Username:
Password:
Server:
MMSC:

MMSC proxy:

MMS port:
MMS protocol: WAP 2.0
MMC: 231
MNC: 06
Authentication type:
APN type:
internet

Nastavenia pre APN pre MMS:

Name: O2 MMS
APN: o2mms
Proxy:
Port:
Username:
Password:
Server:
MMSC:
http://mms.o2world.sk:8002
MMSC proxy:
10.97.1.11
MMS port: 8080
MMS protocol: WAP 2.0
MMC: 231
MNC: 06
Authentication type:
APN type:
mms

Pre zrušnie automatického sťahovania MMS:

Aplikácia Messages -> Menu -> Settings -> zrušiť fajku na Auto-retrieve (píšem z hlavy tak ak postup nesedí, prosím dajte vedieť, opravíme ;)

 

Vysvetleniemne sa zdá, že tento teledón nedokáž automaticky zapnúť / použiť jeden z tých APN bez toho aby boli zapnuté packetové dáta. Preto je dôležité mať vypnúte automatické sťahovanie MMS. V opačnom prípade sa MMS pokúša stiahnuť, no pokazí sa to počas toho a potom, keď sa paketové dáta zapnú, už tú MMS nestiahne. V internetovom APN treba mať APN type na “internet” a nie “internet + mms” lebo v tom prípade sa MMS sťahovali len po pripojení na wifi, predpokladám, že preto lebo skúšal tie MMS stiahnuť z toho internetového APN, prípadne nedokázal použiť ten MMS APN.

S týmito nastaveniami to ako tak funguje. V prípade, že poznáte lepšie riešenie, prosím ozvite sa :)

Zdielať:
  • email
  • Facebook
  • Twitter
  • Digg
  • del.icio.us
  • Google Bookmarks
  • Google Buzz
Posted on January 13th 2012 in Android, Odveci, Troubleshooting

Leave a Reply